Nejlepší piva světa – Každé je něčím výjimečné

Pivo je oblíbeným alkoholickým nápojem po celém světě, o tom není žádných pochyb. Existují tisíce druhů, mezi nimiž se na základě odborných žebříčků a anket pivařů vyskytují ta výjimečná. Na nejlepší piva světa se nyní zaměříme pod drobnohledem. Představíme Vám světové skvosty, o nichž jako milovníci piva zkrátka musíte něco vědět.

Colorado Indica z Brazílie

Kdo by to byl řekl, že mezi nejlepší piva světa bude patřit Brazílie, kde narazíte spíše na méně známé a kvalitní značky. Přesto se mezi vyjímá jedna pocházející z pivovaru Colorado. Indica je pivem vynikající chuti. Možná je to tím, že obsahuje extrakt z rapadury nebo samotným procesem výroby cukrové homole. Jedná se o 7,5 % pivo.

Další nejlepší piva světa

Mezi nejlepší piva světa pochopitelně patří belgické klenoty, které mají dlouhou tradici, a především vynikající chuť. Důkazem těchto slov je například pivo Rochefort Trapistes 11,3 %. Na výrobě piva se podílejí místní mniši. Ti používají vodu z tamní studny. Když okusíte tento speciál, zachytí Vaše chuťové pohárky sušené ovoce a karamel. O dalších pivních klenotech se zmíníme v níže uvedených řádcích.

Kdo vyrábí pivo Baltica?

Jedná se o ruské pivo vyráběné v Petrohradu. Pivo spadající do kategorie porter do jisté míry vylepšuje pověst ruských piv. Užívat si budete primárně chuť chlebu a oříšků.

Jak chutná americká klasika Samuel Adams Utopias?

Silnější pivo s 27 % alkoholu patří mezi raritu. A to vlivem omezeného množství vyrobených kusů každé dva roky. Chutná po vanilce a skořici.

Odkud pochází Weihenstephaner?

Nefiltrovaný ležák je z Německa. Získal spoustu světových ocenění a vyniká svou chutí hřebíčku, chleba a koriandru.

Jak vypadá pivo Meantime London Porter?

Pivo je originální nejenom svou chutí, ale i tím, že je prodáváno v láhvích 750 ml. Dokonce má i zátku šampaňského.

Jaká další nejlepší piva světa lze okusit?

Je to například Chimay Bleue. Spoustu ocenění má také Primátor Weizenbier s 4,8 %.