Pijte Pilsner Urquell výhodně: Nejžhavější akce a slevy!

Pivo Pilsner Urquell Akce

Historie Pilsner Urquell

Pivovar Pilsner Urquell, založený roku 1842 v Plzni, je synonymem pro pivo plzeňského typu. Vznikl sloučením starších pivovarů a jeho cílem bylo vařit pivo vysoké kvality. Roku 1842 uvařil sládek Josef Groll první várku piva, jež se stalo základem pro světoznámý ležák. Jeho zlatavá barva, čirá jiskra a hořká chuť z žateckého chmele si brzy získaly oblibu a pivovar se stal průkopníkem moderního pivovarnictví. Pivo Pilsner Urquell se stalo inspirací pro mnoho dalších pivovarů po celém světě a jeho věhlas trvá dodnes.

Výroba Pilsner Urquell

Pivovar Pilsner Urquell v Plzni vaří svůj světoznámý ležák dodnes podle tradiční receptury s využitím unikátních surovin a postupů. Základem je měkká plzeňská voda, žatecký chmel Saaz a vlastní slad z moravského ječmene. Unikátní je trojnásobné rmutování a vaření na otevřeném ohni v měděných kotlích. Pivo následně kvasí v otevřených kádích a zraje v ležáckých sklepích vyhloubených v žulové skále. Díky tomuto procesu získává Pilsner Urquell svou charakteristickou chuť s jemnou hořkostí a zlatavou barvou. Dodržování tradičních postupů a vysoká kvalita surovin dělají z Pilsner Urquell jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších ležáků na světě.

Prohlídky pivovaru

Nahlédněte do zákulisí výroby vašeho oblíbeného moku! Prohlídky pivovaru vám ukážou celý proces vaření piva, od sladovny až po lahvovnu. Zjistíte, jak se z vody, sladu, chmele a kvasnic stává lahodný nápoj. Průvodci vám prozradí zajímavosti o historii pivovaru i o tajích výroby. Samozřejmostí je ochutnávka piva přímo u zdroje. Prohlídky se konají v předem stanovených časech a je nutná rezervace.

Festivaly a akce

Praha žije kulturou po celý rok a festivaly a akce jsou toho důkazem. Na jaře se můžete těšit na přehlídku pouličního jídla Prague Food Festival nebo na květinovou slavnost Flora Olomouc. Léto patří hudebním festivalům jako Colours of Ostrava s pestrou škálou žánrů nebo rockovému festivalu Rock for People v Hradci Králové. Milovníci filmů ocení karlovarský filmový festival, který do Varů přiváží hvězdy stříbrného plátna. Podzim je ve znamení vína a burčáku, ochutnat je můžete na vinobraních po celé zemi. A s příchodem adventu se rozzáří vánoční trhy, ty nejznámější najdete na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze.

Speciální edice piva

Svět piva je plný překvapení a jedním z nich jsou speciální edice. Tyto limitované várky, často svázané s ročním obdobím, svátkem nebo událostí, lákají pivní nadšence unikátními chutěmi a aromaty. Pivovarníci si při jejich tvorbě rádi hrají s netradičními surovinami, experimentují s chmelením a kvašením. Výsledkem jsou piva, která posouvají hranice tradičních stylů a otevírají dveře do světa nových pivních zážitků. Ať už jde o silné ležáky s tóny karamelu a kávy, osvěžující ejly s přídavkem ovoce nebo kyseláče s nádechem divokého kvašení, speciální edice piva slibují nevšední chuťový zážitek.

Spolupráce s restauracemi

Spolupracujeme s širokou škálou restaurací, abychom vám doručili vaše oblíbené jídlo až ke dveřím. Ať už máte chuť na pizzu, sushi nebo něco úplně jiného, u nás si určitě vyberete. Naše partnerské restaurace procházejí pečlivým výběrem, abychom vám zaručili tu nejvyšší kvalitu a čerstvost surovin. Navíc pravidelně aktualizujeme naši nabídku o nové podniky a speciality, abyste si mohli dopřát vždy něco nového. Objednejte si jídlo online nebo přes naši mobilní aplikaci a užijte si pohodlí doručení až k vám domů.

Soutěže a dárky

Rádi děláme radost našim čtenářům, a proto pro vás pravidelně pořádáme soutěže o skvělé ceny. Sledujte naše stránky, ať vám neunikne žádná šance vyhrát!

Co můžete vyhrát? To se liší soutěž od soutěže. Někdy rozdáváme knihy, jindy vstupenky do kina nebo poukazy na nákup. Vždy se snažíme vybírat ceny, které by se vám mohly líbit.

Soutěžit s námi je snadné. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku, splnit zadaný úkol nebo nám poslat fotku. Podrobné informace o každé soutěži najdete vždy v jejím zadání.

Tak neváhejte a zapojte se! Třeba se na vás usměje štěstí a vyhrajete.

Pilsner Urquell ve světě

Pivovar Plzeňský Prazdroj, domov proslulého ležáku Pilsner Urquell, se nachází v Plzni. Pivo se vyváží do více než 50 zemí světa a těší se velké oblibě. Mezi největší konzumenty patří tradičně Německo, USA a Slovensko. V posledních letech však obliba Pilsner Urquell roste i v Asii, zejména v Číně a Jižní Koreji. Značka si zakládá na své historii a tradici, což oceňují pivaři po celém světě.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: OndrejSpalek

Tagy: pivo pilsner urquell akce | akce spojené s pivem pilsner urquell