Balounova restaurace U břízy zve na speciality české kuchyně

Balounova Restaurace U Břízy

Atmosféra klidu a pohody

V dnešní uspěchané době, plné stresu a shonu, je čím dál důležitější umět si najít chvilku pro sebe a zrelaxovat. Vytvořit si doma atmosféru klidu a pohody není složité a může vám k tomu dopomoci hned několik věcí. Základem je příjemné prostředí, zbavené zbytečných rušivých elementů. Ukliďte si, ztlumte světla a zapalte si svíčky s vůní levandule nebo vanilky, které navodí pocit uvolnění. Pusťte si klidnou hudbu nebo si dejte horkou koupel s vonnými solemi. Nezapomínejte ani na sílu aromaterapie – pár kapek esenciálního oleje z pomeranče vám zlepší náladu, zatímco levandule vám pomůže lépe usnout.

Tradiční česká kuchyně

Česká kuchyně je proslulá svou vydatností a sytými chutěmi. V minulosti byla formována převážně venkovským prostředím a dostupnými surovinami. Mezi typické ingredience patří vepřové maso, hovězí maso, drůbež, brambory, knedlíky a omáčky.

K oblíbeným pokrmům patří svíčková na smetaně, vepřo-knedlo-zelo, guláš a smažený sýr. Sladkou tečkou pak mohou být ovocné knedlíky, koláče a buchty.

V posledních letech se česká gastronomie obohacuje o moderní trendy a lehčí úpravy tradičních receptů. Stále více restaurací se zaměřuje na lokální a sezónní suroviny a kreativní prezentaci pokrmů.

Sezónní speciality

S příchodem nového ročního období přichází i touha po nových chutích. Zapomeňte na chvíli na exotické ovoce a zeleninu a zaměřte se na to, co nám nabízí česká příroda. Na jaře si pochutnejte na mladých kopřivách ve formě špenátu, svěží chuti polévky z medvědího česneku nebo salátu s ředkvičkami a pažitkou. Léto láká na sladké jahody, borůvky a maliny, ze kterých si můžete připravit lahodný dezert nebo osvěžující limonádu. Podzim je jako stvořený pro sběr hub, dýní a švestek. Upečte si voňavý švestkový koláč, připravte si dýňovou polévku nebo si zavařte povidla. Zima je pak ideální dobou pro pečení cukroví, vaření svařeného vína a přípravu pokrmů z brambor, zelí a masa. Sezónní vaření není jen o skvělé chuti, ale také o podpoře lokálních farmářů a šetrnosti k životnímu prostředí.

Zahrádka pod břízou

Bříza je krásný strom, ale pro zahrádku pod ní to může být výzva. Břízy mají mělké, husté kořeny, které vysávají vodu a živiny z půdy. Navíc vrhají lehký stín a opadávají jim listy, jehnědy i drobné větvičky.

Co tedy sázet pod břízu? Vhodné jsou rostliny tolerantní k suchu a nedostatku živin. Dobře poslouží půdopokryvné rostliny jako barvínek, břečťan popínavý nebo zběhovec plazivý. Z trvalek zkuste kontryhel, kakost, srdcovku, bohyšku nebo kapradiny. Nezapomeňte na pravidelnou zálivku a přihnojování, zvláště v prvních letech po výsadbě. S trochou péče si i pod břízou můžete vytvořit krásné a kvetoucí zátiší.

Ideální pro rodiny s dětmi

Hledáte perfektní místo pro dovolenou s celou rodinou? Místo, kde se děti zabaví a vy si konečně odpočinete? Pak pro vás máme pár tipů! Vydejte se do destinací, které myslí na potřeby rodin s dětmi. Čekají na vás ubytování s dětskými hřišti, bazény s brouzdališti a animační programy pro nejmenší. Nezapomínejme na restaurace s dětskými menu a vysokými židličkami. Plánování dovolené s dětmi už nemusí být noční můrou. Vyberte si destinaci, která vám usnadní život a zaručí nezapomenutelnou rodinnou dovolenou plnou úsměvů a radosti.

Rezervace a otevírací doba

Rezervace předem nejsou vždy nutné, ale důrazně je doporučujeme, zvláště pokud plánujete návštěvu o víkendu nebo během svátků. Vyhnete se tak zbytečnému čekání a budete mít jistotu, že pro vás máme místo. Rezervaci můžete provést telefonicky nebo prostřednictvím našeho online formuláře. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období a aktuálních akcích. Pro aktuální informace o otevírací době a případných změnách sledujte prosím naše webové stránky nebo sociální sítě. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 07. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: OndrejSpalek

Tagy: balounova restaurace u břízy | restaurace u břízy na balounově