Food Truck – Gastronomie na kolech jako nový trend

Gastronomie se v současné době ubírá nejrůznějšími směry. Dnes už nemusíte za dobrým pokrmem pouze do restaurace, jak by si mohl, kdo myslet. Dobře a kvalitně se můžete najíst přímo na ulici. Teď zrovna nemáme na mysli klasické stánky, ale stravování označované jako Food Truck. Tato dvě anglická slova do značné míry mnohé prozrazují.

  • Pojízdné stravování
  • Restaurace na kolech
  • Gastronomické vozy

Co je to Food Truck?

Jak správně tušíte, Food Truck je něco jako pojízdná restaurace. Tento model stravování nabízí spoustu podob. Dopřávat si můžete předpřipravené pokrmy nebo ty, které jsou chystány přímo před Vašima očima. Takto založených konceptů je více než dost. Food Trucky se u nás objevují v posledních letech. Jejich historie však sahá až do 19. století.

Unikátní bistra na kolech

O tomto modelu pojízdných restaurací se pochopitelně rozepíšeme více. V následujících otázkách a odpovědích se dozvíte vše, co je třeba vědět o slovním spojení Food Truck. Třeba to, jaké pochutiny si můžete dopřávat nebo jak jinak jsou přezdíváni provozovatelé těchto pojízdných stravoven.

Jak jinak se říká lidem provozujícím tento business?

V Česku se poměrně dobře uchytil výraz gastronomádi. Ten je vcelku vypovídající. V překladu znamená lidé živící se gastronomií na cestách.

Jakou podobu mají Food Trucky?

V tomto směru se meze rozhodně nekladou. Obvykle jde o originální koncept, který už na první pohled vzbudí pozornost kolemjdoucích. Do detailu předělané dodávky, malé pojízdné stánky, ale také velké kamiony.

Jaké jídlo se nejčastěji prodává?

Je to například obdoba populárního rychlého občerstvení – hamburgery, sendviče, hranolky a další. Výjimkou nejsou plnohodnotná jídla nebo Food Trucky zaměřené na konkrétní kuchyni – asijská, italská, česká a podobně.

V čem jsou Food Trucky jiné nežli restaurace?

Jejich majitelé se obvykle snaží připravovat pokrmy trochu jinak, nápaditěji a podle svého. To se pochopitelně prolíná i do samotných chutí.

Kde jinde je tento typ stravování oblíbený?

Hodně populární je například ve Francii, Belgii, Japonsku, Kanadě, Brazílii nebo ve Spojeném království.