Luxusní restaurace – Poznejte ji na první pohled

V současné době můžete zajít do různých typů restaurací. Na výběr jich máte více než dost. Pokud chcete vyzkoušet nějaké luxusní restaurace, měli byste je poznat. Dobrá restaurace si zakládá na několika podstatných věcech, které jsou předpokladem kvalitní obsluhy a pravděpodobně i skvělého gastronomického zážitku.

Dress code jako odrazový můstek

Ty lepší restaurace poznáte tak, že v nich panují jistá pravidla týkající se dress codu. A to nejenom z pohledu samotné obsluhy. Patřičný typ oblečení je vyžadován také od samotného návštěvníka. Do luxusní restaurace jenom stěží vyrazíte v kraťasech a žabkách na romantickou večeři s partnerkou. Dress code se pochopitelně dělí na další kategorie podle toho, kam luxusní prostředí vybrané restaurace sahá.

Luxusní restaurace – Ostatní rady při výběru

O jistých kvalitách restauračního zařízení vypovídá také jasný koncept restaurace. To samé se týká i předkládaného menu zákazníkům. Luxus a kvalitu totiž musíte očekávat nejenom kolem sebe, ale hlavně na talíři. S dalšími indiciemi, jak poznat luxusní restaurace Vás seznámíme v následujících řádcích.

Jak vypadá obsluha takové restaurace?

Všechno pravděpodobně začne hosteskou u vstupu do restauračního podniku. Ta Vás uvítá a usadí na místo. Následně se Vás ujme správně oblečený a profesionální číšník, mnohdy i s týmem pomocníků z kuchyně.

Co prozradí stůl v restauraci?

Ten napoví opravdu hodně. Už zvenku se můžete podívat, zda jsou stoly řádně prostřené. Přesně tak by to mělo být. Kompletní servis od A až do Z.

Jak je to se servírováním jídla?

Nyní se opět vrátíme k pomocníkům z kuchyně. Luxusní podnik se stará o to, aby všichni u stolu jedli stejně, takže jídlo Vám mnohdy servíruje i více lidí naráz.

Co patří k luxusním restauracím?

Je to určitě malé občerstvení na počátku večeře a na konci. Nejdříve můžete očekávat amuse bouche a nakonec petits fours.

Jak je to s výší spropitného v luxusních restauracích?

Počítejte se spropitným ve výši 10 % až 15 % z finálního účtu. Mnohdy jde o automatický servisní poplatek.