Nejdražší restaurace v Praze: Luxus na talíři, který vás zruinuje

Nejdražší Restaurace V Praze

Praha, město stověžaté, láká nejen svou krásou a historií, ale i kulinářskými zážitky. Gastronomická scéna Prahy se pyšní neuvěřitelnou rozmanitostí a pro náročné gurmány nabízí i restaurace, kde se ceny šplhají do závratných výšin. Tyto luxusní podniky lákají na prvotřídní suroviny, michelinské hvězdy a nezapomenutelnou atmosféru. Ochutnat delikatesy připravené z lanýžů, kaviáru a nejvybranějších druhů masa a ryb je zážitkem pro všechny smysly. Exkluzivní servis a dokonalé snoubení chutí jsou samozřejmostí. Mezi nejdražší restaurace v Praze patří ty, které se mohou pochlubit michelinskými hvězdami, oceněním, které je pro šéfkuchaře vrcholem kariéry. Tyto restaurace nabízejí degustační menu s několika chody, kde každý pokrm je malým uměleckým dílem. Cena za takový gurmánský zážitek se pohybuje v řádech tisíců korun na osobu. Vedle michelinských restaurací najdete v Praze i další luxusní podniky, které si potrpí na výjimečnost. Ať už se jedná o moderní gastronomii, tradiční českou kuchyni v luxusním pojetí, nebo exotické speciality, jedno je jisté: večeře v nejdražších pražských restauracích je investicí do nezapomenutelného zážitku.

Kritéria výběru: Cena a exkluzivita

Cena a exkluzivita jdou v gastronomii často ruku v ruce. Nejdražší restaurace v Praze lákají na prvotřídní suroviny, Michelin hvězdy a nezapomenutelnou atmosféru. Za degustační menu s vínem si v takových podnicích připravte zaplatit i několik tisíc korun na osobu.

Mezi nejdražší položky na menu patří například kaviár, lanýže, foie gras a špičkové hovězí maso z Japonska. Cena se odvíjí od původu, vzácnosti a kvality surovin. Exkluzivitu podtrhuje i výběr vín. Nejdražší restaurace v Praze se pyšní vinnými lístky s lahvemi za desítky, ale i stovky tisíc korun.

Nejde však jen o jídlo a pití. Cena odráží i umění šéfkuchaře, práci celého týmu, design interiéru a celkovou atmosféru. V nejdražších restauracích v Praze se o vás postará vyškolený personál, který vám splní každé přání.

La Degustation Bohême Bourgeoise

V srdci Prahy, jen pár kroků od Staroměstského náměstí, se nachází restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, která je synonymem pro luxusní gastronomii a patří mezi nejdražší restaurace v Praze. Restaurace, která se pyšní michelinskou hvězdou, nabízí unikátní degustační menu inspirované tradiční českou kuchyní v moderním pojetí. Šéfkuchař Oldřich Sahajdák a jeho tým kladou důraz na prvotřídní sezónní suroviny od lokálních dodavatelů.

La Degustation Bohême Bourgeoise si zakládá na precizním servisu a elegantním prostředí, které umocňuje celkový gurmánský zážitek. Vína, která doplňují jednotlivé chody degustačního menu, jsou pečlivě vybírána zkušeným sommelierem. Cena za degustační menu se pohybuje v řádu několika tisíc korun na osobu a rezervace je nutná s několikaměsíčním předstihem. Pro milovníky gastronomie, kteří hledají nezapomenutelný kulinářský zážitek, je La Degustation Bohême Bourgeoise tou pravou volbou.

Field

V Praze, městě s bohatou historií a pulzující kulinářskou scénou, není nouze o luxusní restaurace, které lákají na nezapomenutelné gastronomické zážitky. Tyto klenoty pražské gastronomie se pyšní nejen vynikající kuchyní, ale také elegantním prostředím, prvotřídními službami a samozřejmě i cenami, které odpovídají exkluzivitě nabízených služeb. Mezi nejdražší restaurace v Praze patří podniky s michelinskými hvězdami, ale i restaurace s unikátním konceptem a nabídkou, která uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.

Tyto restaurace si zakládají na používání těch nejčerstvějších a nejkvalitnějších surovin, často z lokálních zdrojů. Šéfkuchaři, kteří v těchto podnicích působí, jsou opravdovými mistry svého oboru a s vášní a kreativitou vytváří kulinářské skvosty, které posouvají hranice gastronomie. Degustační menu, která se skládají z několika chodů, jsou pastvou pro oči i chuťové pohárky a zaručují nezapomenutelný gurmánský zážitek.

PRU58

PRU58 se sice nepyšní michelinskou hvězdou, ale s cenovkou přesahující 5 000 Kč za degustační menu se řadí mezi nejdražší restaurace v Praze. Za tu cenu ale dostanete nezapomenutelný kulinářský zážitek. Šéfkuchař se soustředí na moderní českou kuchyni s důrazem na sezónní a lokální suroviny. Většina ingrediencí pochází z vlastního statku, kde se pěstují vzácné druhy zeleniny a bylin. Maso a ryby odebírají od prověřených lokálních dodavatelů. Interiér restaurace je elegantní a minimalistický, s důrazem na detail. Otevřená kuchyně umožňuje hostům sledovat kuchaře při práci. PRU58 je ideální volbou pro speciální příležitosti, romantickou večeři nebo pro ty, kteří si chtějí dopřát to nejlepší z moderní české gastronomie.

Alcron

Alcron je pojem sám o sobě. Od roku 1932, kdy poprvé otevřel své brány, se stal synonymem pro luxusní gastronomii a prvotřídní servis. Nachází se v srdci Prahy, v honosném hotelu Radisson Blu Alcron, a láká náročné hosty z celého světa. Jeho interiér, dýchající atmosférou první republiky, vás přenese do dob elegance a noblesy. Dominantou je nádherný strop zdobený freskami a elegantní lustry.

Co se týče menu, Alcron neponechává nic náhodě. Šéfkuchař a jeho tým sází na moderní interpretaci české a mezinárodní kuchyně, přičemž kladou důraz na sezónní a lokální suroviny té nejvyšší kvality. Degustační menu, které se skládá z několika chodů, je skutečným gurmánským zážitkem. Samozřejmostí je i bohatý vinný lístek, který uspokojí i ty nejnáročnější milovníky vína.

Ano, večeře v Alcronu patří k těm dražším v Praze. Ale za ten zážitek to stojí. Nejde jen o jídlo, ale o celkový dojem, atmosféru, servis a pocit výjimečnosti.

Mlýnec

Mlýnec patří mezi vyhlášené restaurace v Praze, která si drží vysoký standard již od roku 1990. Nachází se v historickém centru Prahy s úchvatným výhledem na Karlův most a Pražský hrad. Nabízí moderní českou kuchyni s důrazem na sezónní a lokální suroviny. V menu najdete speciality jako hovězí svíčkovou s karlovarským knedlíkem, grilovaného candáta s bramborovo-česnekovým pyré nebo kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Ceny v Mlýnci odpovídají jeho exkluzivitě a kvalitě surovin. Za předkrm zaplatíte v průměru 500 Kč, za hlavní chod okolo 800 Kč a dezert vás vyjde na 300 Kč. Pokud si chcete dopřát degustační menu, počítejte s cenou okolo 2500 Kč na osobu. Mlýnec je tak ideálním místem pro speciální příležitosti, romantickou večeři nebo obchodní schůzku, kde chcete zapůsobit.

Ginger & Fred

Ginger & Fred je restaurace, která se nachází v Tančícím domě v Praze a je známá pro svůj úchvatný panoramatický výhled na Pražský hrad a Karlův most. Patří mezi nejdražší restaurace v Praze, ale zároveň nabízí i odpovídající kulinářský zážitek. Menu se zaměřuje na moderní českou kuchyni s mezinárodními vlivy a používá sezónní a lokální suroviny. Kromě à la carte menu restaurace nabízí i degustační menu o několika chodech, které je ideální pro ty, kteří chtějí ochutnat to nejlepší z nabídky šéfkuchaře. Ginger & Fred je skvělou volbou pro speciální příležitosti nebo romantickou večeři s nezapomenutelným výhledem.

Terasa U Zlaté studně

Terasa U Zlaté studně, součást luxusního hotelu s názvem The Golden Well, patří mezi nejexkluzivnější restaurace v Praze. Nabízí dechberoucí výhled na Pražský hrad a Malou Stranu, který si hosté vychutnávají společně s vybranými pokrmy moderní francouzské kuchyně s českými akcenty. Za gurmánský zážitek v podání šéfkuchaře Pavla Sapíka si tu ovšem připlatíte. Degustační menu o několika chodech vás vyjde na několik tisíc korun. Terasa U Zlaté studně je oblíbeným místem pro romantické večeře, oslavy i obchodní schůzky. Díky své výjimečné atmosféře a prvotřídním službám patří mezi nejdražší restaurace v Praze.

Portfolio by Roman Paulus

Roman Paulus je pojem sám o sobě. Jeho jméno rezonuje pražskou kulinářskou scénou už léta a je synonymem pro luxusní gastronomii. Není proto divu, že restaurace, které řídí, patří k těm nejdražším v Praze. Jeho rukopis nese například Alcron, restaurace s bohatou historií a hvězdami ověnčenou kuchyní. Zde se podávají delikatesy jako kaviár, lanýže a foie gras, které samozřejmě k nejlevnějším položkám nepatří. Pro milovníky masa je tu pak La Finestra in Cucina, italská restaurace s důrazem na prvotřídní steaky. I zde se ceny šplhají vysoko, ale gurmáni se shodují, že za takový kulinářský zážitek to stojí. Paulusovo portfolio ale zdaleka nekončí u těchto dvou podniků. Jeho jméno je spojeno s řadou dalších restaurací, z nichž mnohé se řadí k těm nejluxusnějším a nejdražším v Praze.

Návštěva nejdražší restaurace v Praze je nepochybně zážitkem, na který se nezapomíná. Od prvního kroku do honosného interiéru až po poslední sousto delikátní speciality, je každý detail pečlivě promyšlený tak, aby uspokojil i ty nejnáročnější gurmány. Špičkoví kuchaři, pracující s těmi nejvybranějšími surovinami, vytvářejí kulinářská mistrovská díla, která potěší všechny smysly. Profesionální a pozorný personál se stará o dokonalý servis a vytváří tak atmosféru luxusu a výjimečnosti.

Ačkoliv cenová hladina nejdražších restaurací v Praze může být pro mnohé z nás nedostupná, investice do takového gurmánského zážitku může být nezapomenutelnou oslavou výjimečné události nebo jedinečnou příležitostí, jak poznat vrchol kulinářského umění. Vzpomínky na delikátní pokrmy, prvotřídní servis a luxusní atmosféru vám zůstanou v paměti ještě dlouho poté, co večeře skončí.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: OndrejSpalek

Tagy: nejdražší restaurace v praze