Nejlepší restaurace Turnov: Průvodce labužníka

Široká nabídka restaurací

Praha se pyšní neuvěřitelnou škálou restaurací, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Ať už toužíte po tradiční české kuchyni, mezinárodních specialitách nebo moderní gastronomii, v Praze si zaručeně přijdete na své. Ochutnejte vepřové koleno s knedlíkem a zelím v útulné hospůdce, vychutnejte si sushi v elegantní restauraci s výhledem na Pražský hrad nebo si dopřejte degustační menu od michelinského šéfkuchaře. Možnosti jsou nekonečné a každý si najde to své.

Od tradiční české kuchyně

Tradiční česká kuchyně je proslulá svou vydatností a sytými chutěmi. Mezi typické suroviny patří vepřové maso, hovězí maso, drůbež, brambory, knedlíky a omáčky. Oblíbenými pokrmy jsou svíčková na smetaně, vepřo knedlo zelo, guláš a smažený sýr. V minulosti byla česká kuchyně ovlivněna kuchyněmi okolních zemí, jako je Německo, Rakousko a Maďarsko. V posledních letech se v České republice stává populární i zdravější a lehčí kuchyně, která klade důraz na čerstvé suroviny a zeleninu.

Až po moderní gastronomii

Tradiční česká kuchyně si prošla dlouhou cestou, než se dostala do podoby, v jaké ji známe dnes. Od sytých a hutných jídel našich babiček, přes socialistickou éru plnou unifikovaných chutí, až po moderní gastronomii, která sází na čerstvé a lokální suroviny. Současní šéfkuchaři se nebojí experimentovat a kombinovat tradiční recepty s moderními trendy. Vzniká tak fúze chutí, která si získává stále větší oblibu.

Speciality regionu Český ráj

Český ráj není jen o majestátních skalních městech, i když ty jsou bezesporu jeho dominantou. Region se pyšní i řadou historických památek, od středověkých hradů a zámků, jako je Kost či Trosky, po malebná roubená stavení v Turnově či Jičíně. Milovníci pěší turistiky ocení hustou síť značených tras, které je provedou malebnou krajinou. Pro cyklisty jsou připraveny stezky všech obtížností, od rovinatých cest podél řeky Jizery po náročnější terény v Českém ráji. Ať už se sem vydáte za poznáním historie, krásami přírody, nebo aktivním odpočinkem, Český ráj vás okouzlí svou neopakovatelnou atmosférou.

Možnosti vegetariánské stravy

Vegetariánská strava nabízí širokou škálu možností a nemusí být nudná ani fádní. Zahrnuje ovoce, zeleninu, luštěniny, obiloviny, ořechy a semínka, ze kterých lze připravit pestrá a chutná jídla. Existuje mnoho variant vegetariánství, jako je lakto-ovo vegetariánství (konzumace mléčných výrobků a vajec), lakto vegetariánství (konzumace mléčných výrobků) a veganství (vyloučení všech živočišných produktů). Každá varianta má svá specifika a nutriční hodnoty. Důležité je dbát na vyváženost a pestrost stravy, aby tělo mělo dostatek všech potřebných živin.

Stylové restaurace v centru

Praha je rájem pro milovníky dobrého jídla a pití, a to platí dvojnásob pro její centrum. Najdete tu nepřeberné množství restaurací, kaváren a barů, z nichž mnohé se pyšní nejen vynikající kuchyní, ale i stylovým prostředím. Ať už hledáte romantickou večeři při svíčkách, pohodový oběd s přáteli nebo jen příjemné místo na sklenku vína, v centru Prahy si zaručeně vyberete. Mnoho podniků sází na moderní design a trendy gastronomické koncepty, zatímco jiné si zachovávají tradiční atmosféru a servírují klasickou českou kuchyni.

Tipy na restaurace s výhledem

Praha je plná skvělých restaurací, ale ty s dechberoucím výhledem jsou kategorií samy o sobě. Pro romantickou večeři zamiřte do Terasy U Zlaté studně s výhledem na Pražský hrad. Pokud toužíte po moderní gastronomii s panoramatickým výhledem, pak je pro vás ideální restaurace Aureole v 27. patře budovy City Tower. Pro milovníky italské kuchyně a nezapomenutelných západů slunce je tu restaurace Villa Richter s výhledem na vinice svatého Václava. Ať už si vyberete kteroukoli z nich, nezapomeňte si rezervovat stůl s dostatečným předstihem.

Rezervace a otevírací doba

Rezervace předem nejsou nutné, ale doporučujeme je, zvláště pokud plánujete návštěvu o víkendu nebo během svátků. Zarezervovat si místo si můžete telefonicky nebo prostřednictvím našeho online formuláře. Otevírací doba se liší v závislosti na ročním období. Aktuální informace o otevírací době naleznete na našich webových stránkách v sekci "Návštěva". Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: restaurace

Autor: OndrejSpalek

Tagy: restaurace turnov | restaurace v turnově