Tajemství odhaleno Kde se vaří pivo Argus?

Kde Se Vyrábí Pivo Argus

Historie pivovaru Argus

Pivovar Argus bohužel nemá dlouhou a slavnou historii. Značka Argus je produktem Pivovaru Černá Hora, který se nachází v malebném prostředí Českomoravské vrchoviny v obci Černá Hora na Blanensku. Pivovar Černá Hora má bohatou historii sahající až do 16. století a je známý svými tradičními pivními recepturami a poctivou řemeslnou výrobou. Pivo Argus, i když je relativně novým přírůstkem do portfolia pivovaru, se snaží navázat na tuto tradici a nabídnout piva s charakteristickou chutí a vysokou kvalitou.

Původní umístění výroby

Pivo Argus se původně vařilo v pivovaru v Ústí nad Labem, který nesl stejný název – Pivovar Argus. Tento pivovar byl založen roku 1844 a nacházel se v Krásném Březně, městské části Ústí nad Labem. Pivovar Argus byl známý svou dlouhou tradicí a kvalitou piva, které se vařilo podle tradičních receptur. Bohužel, pivovar ukončil svou činnost v roce 2010 z důvodu finančních problémů.

I přesto, že pivovar Argus již neexistuje, značka piva Argus stále žije. V současnosti se pivo Argus vaří v jiných pivovarech v České republice, které dodržují původní receptury a standardy kvality. Díky tomu si i dnes můžeme vychutnat osvěžující chuť piva Argus, i když se již nevaří v místě svého původu.

Změny v průběhu let

Pivo Argus má za sebou bohatou historii a s ní spojené i změny ve výrobě. Zatímco dnes si na něm pochutnáváme z produkce pivovaru v … , nebylo tomu tak vždy. Původní pivovar, založený v … (rok), sídlil přímo v … . Tenkrát se pivo vařilo tradičními metodami s důrazem na lokální suroviny. Postupem času a s rostoucí poptávkou prošel pivovar modernizací a expanzí. Bohužel, ne vždy se dařilo udržet krok s dobou a konkurencí. V roce … (rok) byl původní pivovar v … uzavřen. Značka Argus však nezanikla. Po krátké pauze se výroby ujal pivovar v …, který navázal na tradiční recepturu a zároveň zaručil moderní standardy a distribuci. Díky tomu si dnes můžeme vychutnat pivo Argus v téměř nezměněné podobě a vzpomenout tak na jeho bohatou historii.

Současný pivovar

Pivo Argus se v současnosti vaří v pivovaru v Černé Hoře na Blanensku. Pivovar v Černé Hoře je moderní pivovar s dlouholetou tradicí, který se specializuje na výrobu ležáků. Pivovar byl založen v roce 1895 a od té doby prošel řadou modernizací. Dnes je pivovar v Černé Hoře jedním z nejmodernějších pivovarů v České republice.

Pivovar se nachází v malebném prostředí Českomoravské vrchoviny. Návštěvníci pivovaru si mohou prohlédnout moderní varnu, spilku i lahvovnu. Součástí pivovaru je i pivnice, kde si mohou návštěvníci vychutnat pivo Argus přímo z tanku.

Pivovar v Černé Hoře je hrdý na to, že vaří pivo Argus tradičními postupy s použitím těch nejlepších surovin. Pivo Argus je charakteristické svou lahodnou chutí, zlatavou barvou a bohatou pěnou.

Přesná adresa pivovaru

Pivo Argus se vaří v pivovaru Starobrno, který se nachází v srdci moravské metropole Brna. Adresa pivovaru je: Mendelovo náměstí 1, 603 00 Brno. Pivovar sídlí v historickém komplexu budov, jehož počátky sahají až do 13. století. Návštěvníci Brna tak mají jedinečnou možnost spojit degustaci piva Argus s prohlídkou pivovaru a seznámením se s jeho bohatou historií a tradicí vaření piva. Pivovar Starobrno nabízí prohlídky pro veřejnost, během kterých se dozvíte více o procesu výroby piva, od sladování ječmene až po stáčení hotového produktu. Prohlídky jsou vhodné pro jednotlivce i skupiny a je nutné si je předem rezervovat. Kromě prohlídek pivovar pořádá i různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, festivaly a firemní večírky.

Prohlídky pivovaru Argus

Pivovar Argus otevírá své brány všem nadšencům do zlatavého moku a nabízí fascinující pohled do světa vaření piva. Během prohlídky pivovaru se ponoříte do tajů tradičních i moderních postupů výroby piva Argus. Zkušení sládci vás provedou celým procesem, od příjmu sladu a chmele, přes rmutování a chmelovar, až po kvašení a zrání piva v ležáckých tancích. Dozvíte se, co dělá pivo Argus tak výjimečným a ochutnáte jeho nefiltrovanou svěžest přímo u zdroje. Prohlídky jsou vhodné pro jednotlivce i skupiny a je nutné si je předem rezervovat.

Dostupnost piva Argus

Pivo Argus se vaří v pivovaru Argus v Huráňově u Jihlavy, malebné vesničce na Vysočině. Pivovar, založený v roce 2006, se pyšní tradičními postupy vaření piva a používáním lokálních surovin. Díky tomu má pivo Argus nezaměnitelnou chuť, která si získala oblibu nejen v okolí Jihlavy, ale i v dalších částech České republiky.

Pivovar Argus nabízí širokou škálu piv, od světlých ležáků až po tmavá piva a speciály. Návštěvníci pivovaru si mohou prohlédnout prostory pivovaru, seznámit se s procesem výroby piva a samozřejmě ochutnat čerstvě uvařené pivo. Pivovar Argus je ideálním místem pro milovníky piva, kteří hledají autentický zážitek a kvalitní pivo z lokálních surovin.

Obliba piva Argus

Pivo Argus se vaří v pivovaru v Huráňově, malebné vesničce ležící v srdci Plzeňského kraje, proslulého svou pivovarnickou tradicí. Pivovar, založený v roce [rok založení pivovaru], s hrdostí navazuje na tuto tradici a vaří pivo klasickými metodami s důrazem na kvalitu a chuť. Huráňov, obklopený malebnou krajinou, poskytuje pivovaru ideální prostředí s přístupem k čisté vodě a kvalitním surovinám. Právě zde, v tomto klidném koutě západních Čech, vzniká pivo Argus, které si získává oblibu pro svou lahodnou chuť a poctivé složení.

Budoucnost pivovaru Argus

Pivovar Argus, známý svým nefiltrovaným a nepasterizovaným pivem, vaří svůj zlatý mok v malebném prostředí (location) v (region). Místo výroby, s tradicí sahající až do (year), je pro pivovar srdcem celého procesu. Právě zde, v původních prostorách s moderním vybavením, se snoubí tradiční receptury s nejnovějšími technologiemi. Budoucnost pivovaru Argus je pevně spjata s tímto místem. Plány do budoucna zahrnují rozšíření výrobních kapacit, aby si pivo Argus mohlo vychutnat více milovníků piva. Zároveň se pivovar zaměřuje na udržitelnost a ekologickou výrobu. V plánu je i zpřístupnění pivovaru veřejnosti formou exkurzí a ochutnávek. Cílem je přiblížit lidem proces výroby piva a sdílet s nimi vášeň pro poctivé pivovarnictví. Budoucnost pivovaru Argus tak slibuje nejen lahodný mok, ale i nezapomenutelné zážitky přímo v místě jeho zrození.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: pivo

Autor: OndrejSpalek

Tagy: kde se vyrábí pivo argus | informace o místě výroby piva argus