Kam na pivo Brno? Průvodce po nejlepších pivnicích

Klasické brněnské pivnice

Brno, město s bohatou pivovarnickou tradicí, se pyšní nespočtem podniků, kde si můžete vychutnat lahodný mok. Mezi nejvyhledávanější patří klasické brněnské pivnice, které dýchají historií a nabízejí autentickou atmosféru. Zavítat můžete například do legendární pivnice Stopkova Plzeňská pivnice, která se nachází přímo v centru města na ulici Česká. Zde si vychutnáte tankovou Plzeň a tradiční českou kuchyni. Další zastávkou by mohla být Šenk U Dvou přátel na ulici Bašty, kde na vás čeká široký výběr piv z malých i velkých pivovarů a útulné prostředí s klenutými stropy. Pokud toužíte po pivu z lokálního pivovaru, zamiřte do Pivovarské restaurace Starobrno na Mendlově náměstí. Zde si kromě klasického Starobrna můžete dát i speciály a sezónní piva. Ať už si vyberete kteroukoli z těchto pivnic, nezapomeňte si k pivu objednat i něco k zakousnutí. Typickými pivními pochoutkami jsou nakládaný hermelín, tlačenka s cibulí nebo vepřové koleno.

Minipivovary s vlastním pivem

Brno, město s bohatou pivovarnickou tradicí, se pyšní nejen legendárním Starobrnem, ale i spoustou menších, tzv. minipivovarů. Právě ty lákají na jedinečnou atmosféru, originální receptury a možnost ochutnat piva, která jinde nenajdete. Kam na pivo v Brně, když chcete zažít něco speciálního? Možností je hned několik!

Začít můžete třeba v Pegasu na Jakubském náměstí, kde kromě tradičních ležáků vaří i sezónní speciality. Pokud se chcete o pivu dozvědět víc, zamiřte do Staré Pekárny u Mendlova náměstí. Součástí minipivovaru je i pivnice s proskleným sklepem, kde uvidíte, jak výroba piva probíhá. Další zastávkou může být Výčep Na Špitálce s útulnou zahrádkou, ideální pro letní večery. Ochutnat tu můžete piva z produkce pivovaru Richard, který se nachází přímo v centru Brna.

Ať už hledáte místo pro posezení s přáteli, romantickou večeři nebo jen tak na jedno po práci, minipivovary v Brně vás nezklamou. Nabízí nejen širokou škálu pivních stylů, ale i příjemné prostředí a často i doprovodný program. Nebojte se experimentovat a objevovat nová zákoutí brněnské pivní scény!

Moderní pivní bary a tap roomy

Brno se pyšní titulem hlavního města piva v České republice a s tím přichází i široká škála možností, kde si ho vychutnat. Pryč jsou doby, kdy jste byli odkázáni jen na tradiční hospody. Moderní pivní bary a tap roomy se v Brně staly fenoménem a lákají milovníky piva svým inovativním přístupem a širokou nabídkou.

Zapomenout nesmíme na Výčep Na Stojáka s jeho neustále se měnící nabídkou piv z malých a nezávislých pivovarů. Pro milovníky klasiky je tu Starobrno Brewery, kde si můžete dát pivo přímo u zdroje. Pokud hledáte něco netradičního, zkuste pivní bar s vlastním pivovarem, například Moravská republika.

Ať už jste zkušený pivní znalec, nebo jen hledáte příjemné místo, kde si dát dobré pivo, Brno vás nezklame.

Zahrádky s výhledem na Brno

Brno, město piva a skvělé atmosféry, nabízí nespočet možností, kde si vychutnat orosený půllitr. Pokud ale toužíte po něčem víc než jen po útulné hospůdce, zamiřte do některé z brněnských zahrádek s výhledem. Tyto oázy klidu uprostřed města vám dopřejí nezapomenutelný zážitek z kombinace lahodného moku a panoramatických výhledů na dominanty Brna.

Vyhlášené jsou zahrádky restaurací na Špilberku, odkud se vám naskytne dechberoucí pohled na celé město. Vychutnat si tu můžete speciality moravské kuchyně a k nim samozřejmě i pivo z lokálních pivovarů. Pokud dáváte přednost modernějšímu prostředí, zamiřte do některého z barů na Kraví hoře. I tady si užijete krásný výhled na Brno a k tomu si můžete dát třeba osvěžující koktejl nebo sklenku vína.

Pro milovníky historie je ideální volbou zahrádka v Denisových sadech. Vychutnáte si tu pivo s výhledem na Petrov a zároveň nasajete atmosféru starého Brna. Ať už si vyberete kteroukoli z brněnských zahrádek s výhledem, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a chuť objevovat krásy moravské metropole. Na zdraví!

Pivní speciály a ochutnávky

Brno, to není jen hlavní město moravské tradice, ale také ráj pivařů. Vedle klasických hospůdek s Plzní a Starobrnem tu najdete i bary specializující se na pivní speciály z malých a středních pivovarů. Ať už toužíte po svrchně kvašených ejlech, kyseláčích nebo experimentálních pivech s netradičními přísadami, Brno vás nezklame.

Začít můžete třeba v "Výčep Na Stojáka", kde se na čepu střídá přes 20 druhů piv z celé republiky. Ochutnat tu můžete piva z minipivovarů jako je Chroust, Permon nebo třeba Clock. Pokud dáváte přednost modernímu prostředí a široké nabídce piv z celého světa, zamiřte do baru "The Brew". Najdete tu přes 30 druhů piv na čepu a další desítky lahvových specialit. Chybět nesmí ani zastávka v pivnici "U Richarda", která je proslulá svou sbírkou pivních lahví z celého světa.

Pro ty, kdo se chtějí o pivu dozvědět něco víc, pořádají pivovary a pivní bary v Brně pravidelné degustace. Na nich se dozvíte o historii pivovarnictví, výrobním procesu a samozřejmě ochutnáte různé druhy piv. Degustace často doprovází i občerstvení, které se k pivu hodí.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu tradiční hospůdky, moderního pivního baru nebo degustace, v Brně si na své přijde každý milovník piva.

Festivaly piva v Brně

Brno, město proslavené svou láskou k pivu, nabízí po celý rok nespočet příležitostí, jak si vychutnat zlatavý mok. Pro milovníky piva jsou festivaly piva v Brně opravdovým svátkem. Tyto akce lákají nejen širokou škálou pivních stylů z malých i velkých pivovarů, ale také doprovodným programem plným hudby a zábavy.

Jména jako Brněnské pivní slavnosti, Festival minipivovarů na Moravském náměstí nebo Craft Beer Festival Brno jistě zní povědomě nejednomu pivnímu nadšenci. Na těchto akcích se můžete těšit na desítky stánků s čepovaným pivem, ochutnávky pivních speciálů a novinek, a to vše v doprovodu živé hudby a dobré nálady.

Festivaly piva jsou skvělou příležitostí, jak objevit nová piva a pivovary, ochutnat piva z jiných regionů i zemí a užít si jedinečnou atmosféru. Ať už jste zkušený pivní degustátor, nebo si jen rádi dopřejete dobré pivo s přáteli, festivaly piva v Brně vám zaručeně zpříjemní jaro, léto i podzim.

Pivní sklepy a degustační menu

Brno, město opředené pivní pěnou, nabízí nepřeberné množství pivních svatostánků. Pokud ale hledáte něco víc než jen obyčejnou hospodu, zamiřte do některého z brněnských pivních sklepů. Tyto podzemní prostory dýchají historií a nabízejí jedinečnou atmosféru, která k degustaci piva přímo vybízí. V Brně najdete pivní sklepy s nabídkou lokálních pivovarů i s pestrou škálou piv z celé republiky. Ochutnat můžete klasické ležáky, svrchně kvašená piva, ale i různé speciály, které vás překvapí svou chutí a vůní.

A co teprve degustační menu? Mnoho pivních sklepů nabízí možnost ochutnat několik druhů piv v menších objemech, abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek o jejich charakteru. K pivu si pak můžete dopřát i něco malého k zakousnutí, ať už to jsou klasické pivní pochutiny jako utopence nebo nakládaný hermelín, nebo sofistikovanější pokrmy, které se s pivem skvěle doplňují.

Pivní sklepy a degustační menu v Brně jsou zážitkem pro všechny smysly. Ať už jste pivní znalci, nebo se teprve chystáte do světa zlatavého moku ponořit, v Brně si zaručeně přijdete na své.

Kombinace piva a jídla v Brně

Brno, město opředené pivní pěnou, nabízí nepřeberné množství kombinací zlatavého moku a lahodných pokrmů. Ať už jste milovníky tradiční české kuchyně, nebo dáváte přednost moderním gastronomickým zážitkům, Brno vás nezklame.

Kam na pivo Brno? Možností je nespočet! Začít můžete v legendárním Špilberku s jeho nezaměnitelnou atmosférou a vlastním pivem. Další zastávkou může být Starobrno, kde ochutnáte klasiku v podobě ležáku. A co teprve Pegas na Jakubském náměstí s výběrem z více než 100 piv z celého světa?

A k tomu všemu neodmyslitelně patří i dobré jídlo. V Brně najdete restaurace, pivnice a hospůdky, které se specializují na párování piva a jídla. Vyzkoušejte třeba vepřové koleno s křupavou kůrkou a k tomu světlý ležák, nebo si dopřejte grilované klobásky s hořdicí a polotmavým pivem. A pokud máte chuť na něco lehčího, sáhněte po pivních sýrech a ořechách, které se skvěle hodí k pivu typu Ale.

Ať už se vydáte kamkoliv, nezapomeňte, že Brno je pivní ráj a zážitky z kombinace piva a jídla si budete pamatovat ještě dlouho.

Prohlídky pivovarů a pivní stezky

Brno, město s bohatou pivovarnickou tradicí, nabízí nepřeberné množství možností, kam na pivo vyrazit. Kromě nespočtu pivnic a pivních barů s širokou nabídkou lokálních i zahraničních piv, láká Brno i na prohlídky pivovarů a pivní stezky. Nahlédněte do zákulisí výroby zlatavého moku a poznejte tajemství jeho výroby v některém z brněnských pivovarů. Oblíbenou zastávkou je Starobrno, jeden z největších pivovarů v Česku. Prohlídka vás provede historií pivovarnictví od sladovny až po stáčírnu. Ochutnávka piva přímo u zdroje je samozřejmostí. Pro milovníky menších pivovarů je tu Minipivovar Hauskrecht s útulnou atmosférou a širokou škálou pivních stylů. Pivní stezky vás provedou historickým centrem Brna a seznámí vás s jeho pivovarskou historií a kulturou. Objevte skryté pivní poklady a užijte si degustaci v tradičních i moderních pivnicích. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, na své si v Brně přijde každý milovník piva.

Tipy na levné pivo v Brně

Brno, město piva zaslíbené, nabízí nepřeberné množství podniků, kde si na něm můžete pochutnat. Pokud ale nechcete utrácet majlant, máme pro vás pár tipů, kam v Brně na levné pivo.

Zapadlé pivnice s tradiční atmosférou a lidovými cenami stále existují. Vydejte se do Židenic do hospody "U Hrocha", kde točí Plzeň za neuvěřitelné ceny. Na Starém Brně zase najdete "Stopkova pivnice", která vás dostane svou autentickou atmosférou a příjemnými cenami.

Nebojte se vyzkoušet ani studentské podniky. V okolí kolejí na Vinařské a Březinově ulici narazíte na bary a hospůdky, kde se pivo točí za studentské ceny. Zkuste třeba "U Dřeváka" nebo "Ponorka".

Levné pivo ale nemusí nutně znamenat kompromis v kvalitě. Mnoho podniků nabízí polední menu s pivem za zvýhodněnou cenu. Sledujte akce a happy hours, které restaurace a bary pořádají. Často narazíte na skvělé nabídky, díky kterým si užijete dobré pivo za pár korun.

Pivní obchody a specializované prodejny

Brno, město s bohatou pivovarnickou tradicí, nabízí nepřeberné množství hospod a pivnic. Někdy ale dostanete chuť si to správné pivo vychutnat doma. Ať už hledáte speciální edici vašeho oblíbeného ležáku, chcete ochutnat piva z malých pivovarů, nebo jen potřebujete zásobit ledničku na víkend, pivní obchody a specializované prodejny jsou tu pro vás. V Brně najdete širokou škálu obchodů, které uspokojí i ty nejnáročnější pivní nadšence.

V centru města narazíte na specializované prodejny s výběrem piv z celého světa. Seženete tu lahvové i plechovkové verze, od klasických ležáků po kyseláče, IPA a stouty. Mnoho obchodů nabízí i čepované pivo s sebou, takže si domů můžete odnést i čerstvě natočený půllitr.

Pro fajnšmekry a milovníky pivních specialit jsou tu specializované prodejny s nabídkou piv z minipivovarů. Objevte netradiční pivní styly, experimentální várky a limitované edice. Personál vám ochotně poradí s výběrem a doporučí pivo dle vaší chuti.

Ať už hledáte pivo na oslavu, pro klidný večer, nebo jen tak pro radost, pivní obchody a specializované prodejny v Brně vám nabídnou vše, co si jen dokážete představit.

Atmosféra a pivní kultura v Brně

Brno je město, které dýchá pivem. Není divu, že se mu přezdívá hlavní město piva v České republice. S bohatou historií pivovarnictví a nespočtem hospůdek a pivnic na každém rohu je Brno rájem pro každého milovníka zlatavého moku. Ať už hledáte tradiční českou hospodu s tankovým pivem, moderní craft beer bar s nepřeberným výběrem pivních stylů, nebo útulnou zahrádku s výhledem na historické centrum, v Brně si zaručeně přijdete na své.

Mezi Brňáky oblíbená místa patří například Starobrno, kde si můžete dát klasiku v podobě Starobrno Medium, nebo ochutnat některý ze sezónních speciálů. Pokud dáváte přednost menším pivovarům, určitě navštivte Pegas na Jakubském náměstí, který nabízí širokou škálu vlastních piv, od světlých ležáků až po silné IPA. Za zmínku stojí i pivnice U Richarda s útulným prostředím a výběrem piv z malých a středních pivovarů z celé České republiky. Atmosféra v brněnských hospůdkách je přátelská a uvolněná, pivo teče proudem a často se stává, že se dáte do řeči s místními štamgasty. Takže až budete v Brně, nezapomeňte si dát alespoň jedno pivo a nasát tu jedinečnou atmosféru. Na zdraví!

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: jídlo a pití

Autor: OndrejSpalek

Tagy: kam na pivo brno | místa v brně, kde se dá jít na pivo